Profil English version>  Možnosti prezentácie English version>  Kontakt>   ISSN 1336-2380  
Svet komunikácie
 
Hlavná stránkaSK ShopV centre pozornosti SKBiznis aktuality a poradenstvoEnergetika a ekológiaInternet a sociálne sieteSoftvér a aplikácieSpotrebiče a zariadeniaTelekomunikácie a mobilyZdravie, veda a technológieTIP SK - naše odporúčaniaPodujatiaSK Klub
Partneri:

Aglo solutions .......... NEWTON I.T. .......... EMIS A Euromoney Institutional Invsetor Company ..........

Našu doménu spravuje

SWAN ..........

MailingList
30.01.2008

Prototypy MOKYS odovzdané MO SR

Spoločnosť  BAE Systems dodala Ministerstvu obrany SR prvých sedem prototypov mobilného vojenského komunikačného systému (MOKYS). Po viacerých úspešných testoch boli v Prešove slávnostne odovzdané obrnené vozidlá vrátane slovenského TATRAPAN-u a vozidla RG-32M od výrobcu BAE Systems Land Systems OMC vybavené komunikačným a informačným systémom MOKYS.

John Barter, riaditeľ BAE Systems pre SR povedal: “Včasná dodávka týchto prototypov a dodržanie rozpočtu je výsledkom obrovského úsilia celého tímu, vrátane našich partnerov a Ministerstva obrany SR. MOKYS využíva najmodernejšiu komunikačnú technológiu a zabezpečí, aby Ozbrojené sily SR boli schopné prevádzky v rámci celého spektra vojenských a nevojenských operácií NATO.”

20. decembra 2007 podpísala spoločnosť BAE Systems s MO SR a MH SR dohodu na dodávku ofsetového balíka v plnej (100%) hodnote programu MOKYS; 30 % predstavujú priame ofsety a 70 % nepriame ofsety.

John Barter uviedol: "Dohodli sme viacero projektov, ktoré budú pre slovenskú ekonomiku obrovským prínosom. Tešíme sa na realizáciu tohto náročného programu”.

Súčasťou dodávky prototypov systému MOKYS bolo aj obrnené hliadkovacie vozidlo RG-32M spoločnosti BAE Systems so zosilnenou ochranou proti mínam. Toto vozidlo, vybavené systémom MOKYS, je prvým zo siedmich vozidiel, ktoré si na takéto úlohy objednáva MO SR.

Systém MOKYS zabezpečuje bezpečný prenos informácií vo forme hlasu, dát či obrazov na operačnej aj taktickej úrovni velenia. Systém možno použiť aj na podporu strategického velenia alebo v riadiacich zložkách. MOKYS je navrhnutý ako modulárny, vysoko mobilný systém, nezávislý od zmien konfigurácie síl.

V marci uskutoční MO SR vojenské skúšky. Následne firma BAE Systems očakáva podpis úvodnej zmluvy na dodávku systému.

Systém MOKYS dodáva medzinárodný tím pod vedením BAE Systems, ktorého súčasťou sú firmy z USA, UK, Nemecka, Švédska a Slovenska. Hlavným zmluvným partnerom je spoločnosť BAE Systems. Členmi medzinárodného tímu sú napríklad švédska firma Ericsson, a nemecká Rhode&Schwarz a slovenské spoločnosti  Corinex, Delta B, Delta Defence, VÝVOJ Martin a Lynx.


S príchodom leta sa častejšie vypravujú na prechádzky a výlety aj rodiny s deťmi. Cestovanie s kočíkom mestskou hromadnou dopravou, autobusom alebo vlakom má pritom rozdielne pravidlá.Vlak sa pre rodiny s deťmi javí ako vhodnejšia voľba. Jazda je plynulejšia, kľudnejšia a pr...

K bolestivým a vážnym úrazom patria popáleniny, a to aj spôsobené slnkom. Vo veľmi vážnych prípadoch je nevyhnutná dokonca hospitalizácia. Popáleniny spôsobené nadmerným slnením sa síce väčšinou dokážu zahojiť sami, ale neobíde sa to bez bolesti. Oplatí sa preto dodržiavať správne zásady pobytu na slnku.K...

.....
SysCom
© 2005 Svet komunik?cie, All rights reserved.