pondelok 5. októbra 2020

PR: Pánske zimné bundy - pred nákupom myslite na toto

Oblečenie na zimnú sezónu nemusí vyzerať neforemne a objemne. Aj v mrazivých dňoch sa môžete nahodiť tak, že štýlom s prehľadom vyniknete v dave, no zároveň sa budete cítiť príjemne, pohodlne a spoľahlivo chránení pred chladom. Ak ste presvedčení o tom, že móda a funkčnosť sa skĺbiť nedajú, prečítajte si tieto tri základné rady o tom, na čo netreba pri kúpe pánskej zimnej bundy zabúdať. Možno vás inšpirujeme a uľahčíme pátranie po tej pravej.


Kam budete nosiť zimnú bundu?
V súčasnosti máte na výber z množstva druhov zimných búnd. Niekedy sa paradoxne stáva, že čím viac možností obchody ponúkajú, tým ťažšie býva rozhodovanie o tom, ktorá bunda je pre vás najvhodnejšia.
Riešením je zamyslieť sa v prvom rade nad tým, na aké príležitosti zimnú bundu potrebujete. Má to byť bunda určená prevažne na zimné športy? Potom je pre vás určite podstatné, aby bola dostatočne vode a vetruodolná, teplá, ale určite i priedušná, aby ste sa pri športovaní veľmi nespotili. Lyžiarske alebo zimné softshellové bundy sú to, čo hľadáte. Nemusíte sa báť ani výraznejších farieb.
Na cestu do práce si budete vyberať zase úplne iný typ bundy. Podstatnejším kritériom ako to, či má alebo nemá membránu, je v tomto prípade skôr elegantnejší dizajn, formálnejší vzhľad a menej krikľavé farby. 

Správna veľkosť je základ
Ak ste už našli druh zimnej bundy, ktorá vám najviac vyhovuje, nasleduje výber vhodnej veľkosti. Možno to znie banálne, no pod zimnou bundou budete nosiť ďalšie vrstvy oblečenia, niekedy aj hrubšie svetre či mikiny, preto netreba zabúdať na dostatočný priestor na komfort pri pohybe. 
Dokonale sediaca bunda vás nesmie obmedzovať pri ohýbaní či zdvíhaní rúk. Pod tesnú bundu si nebudete môcť obliecť takmer nič, ale ani väčšia veľkosť vám nezaručí dobrý pocit. Prebytočná látka vám bude len zavadzať, pridávať na objeme a deformovať postavu.

Zimná bunda musí zapadnúť do vášho šatníka
Otvorte skriňu a dobre sa popozerajte, aké farby, materiály, strihy a štýly v nej prevládajú. Padla vám do oka bunda úplne sa vymykajúca tomu, čo bežne nosíte? Ruku na srdce - naozaj stojí za to? Bude sa vám jednoducho kombinovať k zvyšku šatníka alebo vyzerá ako zbytočná investícia, ktorú nakoniec ani poriadne nevynosíte a len vám zaberie miesto? 
Snaha o čo najlepšie zosúladenie s tým, čo už doma máte, sa vždy vyplatí. Ušetríte si kopu stresov a času pri vyskladaní outfitov na rôzne príležitosti. Nechcete každý rok kupovať novú zimnú bundu? Potom uprednostnite nadčasové kúsky v neutrálnych farbách alebo klasických strihoch pred trendy výstrelkami módy. Oveľa ľahšie s nimi vytvoríte množstvo štýlových outfitov a poslúžia vám dlhé roky. Modely, ktoré dlhodobo nevychádzajú z módy, nie sú nudné, práve naopak. Priestor na zdôraznenie individuálneho štýlu máte aj pri doplnkoch a zvyšných častiach zimného odevu.

Ak potrebujete modernú pánsku zimnú bundu ušitú z kvalitných materiálov za dostupnú cenu, prezrite si Bolf. Sme si istí, že tu si vyberie naozaj každý.