štvrtok 29. septembra 2022

Trend: TikTok a YouTube

Účty za domácnosť rastú rýchlejšie než kedykoľvek predtým, takže čoraz viac ľudí si hľadá bočné príjmy na zvýšenie svojich financií. Jedným z najbežnejších vedľajších zdrojov je využívanie sociálnych médií, napríklad YouTube alebo TikTok na vytváranie obsahu s úmyslom zarábať peniaze prostredníctvom služby Adsense alebo fondu TikTok Creator Fund.

Spoločnosť Reboot SEO použila kalkulačku sociálnych médií spoločnosti Lickd na zistenie, koľko zobrazení na YouTube a TikTok musia obyvatelia jednotlivých krajín dosiahnuť, aby sa vyrovnali ich ročnému platu.

Najdôležitejšie z analýzy…
· Švajčiarski občania potrebujú aspoň 19 MILIÓNOV zhliadnutí na YouTube, aby sa ich zisk vyrovnal aktuálnej ročnej priemernej mzde 67.860 EUR – najvyššej v Európe! Tí, ktorí používajú TikTok, potrebujú alarmujúcich 218 MILIÓNOV zobrazení, čo nie je ľahký výkon!
· Obyvatelia Dánska sú na druhom mieste, začínajúci YouTuberi potrebujú vyše 13 MILIÓNOV zhliadnutí, alebo viac než 150 MILIÓNOV zhliadnutí TikTok .
· Susedná krajina Nórsko je tretia, ktorá vyžaduje vyše 12 MILIÓNOV zhliadnutí na YouTube, aby sa ich príjem vyrovnal ich priemernému ročnémz platu 44.652 EUR alebo viac než 143 MILIÓNOV zhliadnutí TikTok .
· Žiť v Turecku? Stať sa hviezdou sociálnych médií je tu jednoduchšie, potrebujete iba 1.047.980 zhliadnutí YouTube alebo 11.839.339 zhliadnutí TikTok.