utorok 25. apríla 2017

m-Aplikácia: ŠPZ SMS
Majiteľovi ŠPZ môžete poslať krátku správu bez toho, aby ste poznali jeho telefónne číslo. Jednoducho ju odošlete na ŠPZ/EČV. Vaša identita a telefónne číslo sú pritom anonymné - aplikácia ich nevyužíva a nepublikuje.

Podľa internetovej prezentácie môže byť aplikácia užitočná, ak ste napr. zaregistrovali plačúce, osamotené dieťa v aute, videli nehodu alebo parkovacie miesto blokuje iné auto... Majiteľovi vozidla môžete okamžite poslať správu na ŠPZ (EČV) a nemusíte poznať jeho telefónne číslo. Správy sa teda neposielajú cez operátora. Neveríte? Vyberte SIM kartu z telefónu, pripojte ho cez WiFi k internetu a vyskúšajte poslať správu.

Aplikácia rešpektuje Zákon č. 351/2011 Z.z. o elektronických komunikáciách. Podmienkou jej využívania je registrácia na webstránke a inštalácia v smartfóne z GooglePlay. Nezáleží, či využívate web aplikáciu alebo smartfón. Pokiaľ ste prvý registrátor značky - je Vaša. (Nepoužívajte cudzie.) Každému ďalšiemu žiadateľovi o rovnakú značku môžete prístup povoliť, alebo aj nie.