štvrtok 31. decembra 2020

On-line: Objednávanie na antigénové testovanie

Ministerstvo zdravotníctva SR informuje, že na niektorých mobilných odberných miestach určených na bezplatné antigénové testovanie už je možné využiť objednávkový systém. Pilotné testovanie s časenkami funguje vo viacerých regiónoch Slovenska a má prebiehať do 31. decembra 2020. 

Následne sa budú ihneď od nového roka postupne pripájať do objednávkového systému všetky antigénové odberné miesta do  tzv. ostrej prevádzky. Občania sa môžu objednať vyplnením formuláru na https://www.old.korona.gov.sk/covid-19-patient-form.php, kde zvolia konkrétne miesto odberu. Vo formulári si môžete vybrať preferovaný dátum a miesto vyšetrenia. Po zadaní preferovanej kombinácie sa zobrazí informácia o dostupnosti termínov. Po odoslaní žiadosti obdržíte SMS s prideleným COVID-19-PASSOM a presným miestom a časom svojho antigénového testovania. O výsledku testu budete informovaní rovnako formou SMS. V prípade pozitívneho výsledku obdrží informáciu aj príslušný Regionálny úrad verejného zdravotníctva.

Rezort zdravotníctva prosí občanov, aby rešpektovali objednávkové systémy/časenky jednotlivých odberových miest, ktoré slúžia predovšetkým na zabezpečenie väčšieho komfortu a plynulosti odberov. Upozorňuje, že na odberné miesta s objednávkovým systémom nemôžu prísť bez objednania. Bez objednania možno využiť ostatné miesta. Kompletný zoznam bezplatných miest na antigénové testovanie (s objednávkou i bez nej) nájdete na stránke ministerstva: https://www.health.gov.sk/?ag-mom.