streda 1. decembra 2021

COVID-19: Digitálne preukazy

Národné centrum zdravotníckych informácií (NCZI) umožňuje stiahnuť si všetky digitálne COVID preukazy Európskej únie do mobilu, alebo si ich poslať na mailovú adresu. K dispozícii je tiež možnosť stiahnutia do mobilnej aplikácie GreenPass.

Ak máte záujem o stiahnutie si Digitálneho COVID preukazu EÚ do mobilu, na webstránke korona.gov.sk si zvolíte Získať Digitálny COVID preukaz EÚ. Budete presmerovaní na portál NCZI, kde je potrebné prihlásiť sa a zadať: číslo mobilného telefónu, rok narodenia a COVID-19-Pass (deväťmiestny údaj zaslaný SMS alebo mailom). Uvádzať sa musia len rovnaké údaje, ktoré ste už zadávali, napríklad pri objednaní / zrušení PCR alebo antigénového testovania cez korona.gov.sk!

Na portáli NCZI je tiež možné nastaviť si automatické zasielanie Digitálnych COVID preukazov EÚ na e-mail. Preukazy by sa mali zasielať automaticky, akonáhle bude pridelený nový Digitálny COVID preukaz EÚ.  Portál taktiež umožňuje vytvoriť, alebo nastaviť si prístupový kód, ktorý musí obsahovať minimálne osem znakov. Slúži na stiahnutie preukazov do mobilnej aplikácie GreenPass. Ak voľba vytvorenia, respektíve zmena prístupového kódu nie sú dostupné, systém neeviduje kontaktný údaj - mailovú adresu žiadateľa.